Warszawa – Sejm, Muzeum Powstania (III 2013) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Warszawa – Sejm, Muzeum Powstania (III 2013)

W piątek 8 marca 2013 roku laureaci Powiatowego Konkursu Literacko-Historycznego zorganizowanego 31 stycznia 2013 roku przez naszą szkołę z okazji Roku Powstania Styczniowego wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Nagrodę ufundował Poseł na Sejm RP Jacek Osuch. Uczniowie wraz z opiekunem – mgr Bogusławą Wajdzik i Dyrektorem Biura Poselskiego – Łukaszem Kmitą zwiedzili Sejm oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

W Sejmie uczniowie zwiedzili nie tylko Salę Posiedzeń, uczestnicząc w 35 posiedzeniu Sejmu, ale także mieli niezwykłą okazję zobaczyć Salę Kolumnową, gabinety parlamentarzystów, w tym, m. in., gabinet Marszałek Ewy Kopacz. Niezwykłym przeżyciem dla uczniów były bezpośrednie spotkania, znanych z ogólnopolskich mediów parlamentarzystów, na korytarzach sejmowych oraz w ich gabinetach.
W przerwie uczestnicy wycieczki zjedli obiad w Restauracji Sejmowej, a po południu zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że taki wyjazd to niezwykłe doświadczenie i pamiątka na całe życie. Wśród nagrodzonych była nasza uczennica z klasy IdMartyna Kraińska.