Projekt z klasą – edycja VI

I LO w Olkuszu – laureatem VI edycji ogólnopolskiego konkursu
na projekt edukacyjny „Projekt z Klasą” po raz czwarty!

Miło nam poinformować, że decyzją Internautów głosujących na projekty konkursowe na stronie www.projektzklasa.plI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, jako jedyna szkoła w powiecie olkuskim a zarazem jedna z dziesięciu w Polsce, otrzymało grant w wysokości 2000 zł. Nagroda zostanie przeznaczona na dofinansowanie realizacji projektu edukacyjnego „Każdy ma swój Giewont”. Dodatkową nagrodą jest uzyskanie certyfikatu „Dobrze zaprojektowanej szkoły”.

Uczniowie Naszego Liceum będą uczestniczyć w projekcie edukacyjnym zorganizowanym w Zakopanem. W roku jubileuszowym (100 lat istnienia I LO) oprócz atrakcji górskich chcemy spotkać się z pracownikami TOPR na szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa w górach.

Organizatorem konkursu na projekty edukacyjne było Wydawnictwo Nowa Era z Warszawy. Konkurs był oceniany w dwóch kategoriach: kapituła konkursu przyznała 10 grantów po 2000 zł i internauci przyznali również 10 grantów po 2000 zł każdy. W sumie zgłoszono ponad 600 projektów do konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i sympatykom naszej szkoły za głosy oddane na nasz projekt. Mamy nadzieję, że w następnej edycji będziecie również z nami. Gratulujemy, bo to sukces całej społeczności I LO i przyjaciół  szkoły.


Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego
„Każdy ma swój Giewont”

W dniach 20-22 maja 2016 roku grupa 12 uczniów z nauczycielem z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu wyruszyła na realizację projektu edukacyjnego „Każdy ma swój Giewont”. Pierwszego dnia uczniowie odbyli zajęcia z ratownikami GOPR w Zakopanem, uczestniczyli w projekcji filmu instruktażowego oraz poznali tajniki zawodu ratownika górskiego.
W drugim dniu pobytu w Zakopanem grupa uczniów odbyła ciekawe zajęcia dotyczące zarządzania projektami – wypełnialiśmy wnioski o dotacje z Unii Europejskiej, uczyliśmy się jak napisać dobry biznesplan oraz jak wygląda procedura aplikowania o środki dotacyjne.
W godzinach popołudniowych po 5 godzinach szkolenia grupa wypoczywała w Szaflarach w „Gorącym Potoku” czyli basenach termalnych. Wieczorem odwiedziliśmy zaprzyjaźniony z naszą szkołą Teatr Witkacego. Po wizycie w teatrze zorganizowaliśmy ognisko z kiełbaskami na które zaprosiliśmy ratowników górskich w podziękowaniu za zajęcia w dniu wcześniejszym.
Trzeci dzień rozpoczął się od sprawdzenia umiejętności uczniów w pozyskiwaniu środków dotacyjnych na działalność gospodarczą. Wszyscy uczniowie zaliczyli wykonanie własnego projektu. W dalszej części dnia opracowaliśmy podsumowanie projektu i ewaluacje. Po wręczeniu dyplomów wyruszyliśmy w drogę powrotna do Olkusza.

Trzy aktywne dni realizacji projektu zintegrowały zespół, stworzyły możliwość rozwoju uczniów a w szczególności pozwoliły osiągnąć własny „Giewont” przez  każdego uczestnika projektu. Czekamy na inne inicjatywy Nowej Ery, które zawsze pozwalają na ogromny rozwój uczniów i dają szansę realizacji ciekawego projektu a zarazem przygody.

Grzegorz Kaszewski

Accessibility Toolbar