I LO – laureatem ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Absolwenci i Przyjaciele Szkoły!

Miło nam poinformować, że nasze Liceum zostało laureatem X edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny „Projektanci edukacji„. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i oddane głosy na Projekt nr 1123 – Projektanci grafiki komputerowej – „Młodzi graficy„. Projekt będzie realizowany w dwóch grupach w kwietniu i maju ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczniów, głównie klas informatycznych.

Jako jedyni laureaci konkursu w powiecie olkuskim mamy wiele powodów do satysfakcji: zdobyliśmy nie tylko granty finansowe, dyplomy i półroczne prenumeraty miesięcznika FOCUS, ale także zostaliśmy wpisani na na listę Najlepiej ZaPROJEKTowanych Szkół w kraju i otrzymaliśmy certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2020 roku„.
Warto dodać, że uczniowie tworzący projekty zdobywają cenne doświadczenie na wielu polach – od samodzielnego nabywania wiedzy po planowanie, współpracę z innymi i ewaluację osiągnięć. Zaproponowany przez I Liceum Ogólnokształcące model pracy „od pomysłu do projektu” to kreatywny proces umożliwiający szlifowanie nowych umiejętności i kompetencji. Korzyścią jest także integracja grupy projektowej i inspirujący przykład dla innych uczniów, grup oraz nauczycieli.
X edycja konkursu została objęta honorowym Patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji oraz uczenie wyższe w kraju: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie, a naszej młodzieży życzymy powodzenia!

Accessibility Toolbar