Wmurowanie tablicy poświęconej Mieczysławowi Karwińskiemu (IV 2017)

11 kwietnia 2017 r., w 1. rocznicę śmierci hm. Mieczysława Karwińskiego, na Starym Cmentarzu w Olkuszu odsłonięta została tablica upamiętniająca absolwenta I LO w Olkuszu –  ochotnika kampanii wrześniowej 1939 r., członka konspiracji „Orła Białego”, członka „Szarych Szeregów”, żołnierza AK, regionalisty, harcmistrza i społecznika, odznaczonego m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Weterana Walk o Niepodległość oraz Nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Cordis Nobilis”.

Delegacja naszej Szkoły: Wicedyrektor – mgr Barbara Tarczyńska, mgr Bogusława Wajdzik oraz uczniowie złożyła w tym uroczystym dniu kwiaty pod tablicą, a następnie wzięła udział w Mszy św. w jego intencji.

W obchodach, zorganizowanych przez burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika i prezes PTTK oddział Olkusz Barbarę Wróbel, wzięli udział przedstawiciele związków harcerskich, posłowie, władze miejskie, delegacje szkół, duchowni oraz licznie zgromadzeni przyjaciele śp. Mieczysława Karwińskiego.

Relacja w Serwisie Jurajskim – [ „Olkuszanie pamiętają o śp. Mieczysławie Karwińskim” ]