Diecezjalne Dni Młodzieży (IX 2014)

W dniach od 26 do 28 września 2014 roku nasi uczniowie brali czynny udział w Diecezjalnych Dniach Młodzieży. Spotkanie poprzedzone było prezentacją, którą członkowie młodzieżowej wspólnoty Kol 3. 2-3 wykonali już w środę w naszym liceum. Zachęcali oni młodzież I LO do udziału w DSM oraz prezentowali uroki bycia w młodzieżowych wspólnotach.

Czwartkowy poranek spędziliśmy w kinie „Zbyszek” na emisji filmu „Miasto 44”. Zapoznaliśmy się z dramatycznymi realiami wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim.
Duże wrażenie zrobił na młodzieży bogaty program otwarcia DDM. Młodzież z Przegini przygotowała widowisko przerywane świadectwami nawrócenia rapera Arkadia oraz Małgorzaty Cieślik. Wieczorem spotkaliśmy się na uwielbieniu w kościele.

W sobotę młodzież naszej diecezji radośnie przemaszerowała ulicami miasta na olkuski rynek. Rzeczywiście był to czas radości, tańca i wesela. W jego przeżywaniu pomogli nam nagrodzeni w konkursach soliści oraz zespół „Siewcy Lednicy”. Dzień zakończyła wspólna modlitwa przed najświętszym sakramentem.

Radość sprawiała stała obecność ks. Biskupa oraz obecność nauczycieli i absolwentów. Błogosławieństwo ks. Biskupa ma nam towarzyszyć przez cały rok szkolny czego sobie i Wam życzę.

Opracowanie, zdjęcia – mgr Monika Laga

Accessibility Toolbar