Małopolska Noc Naukowców (26 IX 2014)

W piątek 26 września 2014 roku uczniowie klas 3a, 3b i 3e naszego liceum uczestniczyli w 8. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Dzięki zaproszeniu wykładowców Wydziału Fizyki, Astronomi i Informatyki stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego mieli oni okazję do bliższego spotkania się z zagadnieniami fizycznymi.

Młodzież bardzo aktywnie i chętnie wspierała organizatorów tego wydarzenia. Do ich głównych obowiązków należało przygotowywanie doświadczeń, które miały przybliżyć ich młodszym kolegom prawa fizyki rządzące światem. W tym roku pracy było na prawdę dużo ponieważ budynek odwiedziło ponad 3500 osób, które z zafascynowaniem obserwowały między innymi jak budowany zostaje most dzięki wykorzystniu jedynie siły tarcia lub jak własnoręcznie zrobić zdjęcie 3D.

Wydarzenie wsparli swoją obecnością: Julia Żmudka, Joanna Czerwińska, Eliza Niedziela, Małgorzata Więcławek, Kamil Nowak, Kamil Sobolewski, Kacper Cyprowski, Jakub Brodziński, Przemek Wypchał, Paweł Pasek, Jakub Lewiński, Paweł Dzień, Michał Orczyk, Jakub Piasny, Dominik Rzepka, Michał Gądek i Szymon Gus.

Profesorzy uczelni bardzo docenili naszych uczniów i w podziękowaniu za pracę przekazali im przez panią dyrektor mgr Irenę Majdę dyplomy. Warto też wspomnieć że wyjazd nie udałby się gdyby nie mgr. Maria Piasny oraz jej długoletnia współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Accessibility Toolbar