Deprecated: Return type of mtekk\adminKit\setting\setting_base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/loolkusz/www/wp-content/plugins/breadcrumb-navxt/includes/adminKit/setting/class-mtekk_adminkit_setting_base.php on line 66
Instytut Fizyki UJ w I LO – „Od memrystora do psa Pawłowa” – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Instytut Fizyki UJ w I LO – „Od memrystora do psa Pawłowa”

Dnia 15 listopada 2017 roku w Sali 37 I LO w Olkuszu odbyło się spotkanie uczniów klas: 2a, 2c, 2e oraz maturzystów z klas 3a i 3e z pracownikami Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: dr. hab. Piotrem Cyganikiem z Zakładu Fizyki Nanostruktur i Nanotechnologii oraz Panem Januszem Konarskim z I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki UJ.
Wykład pt. „Od memrystora do psa Pawłowa” – wygłoszony przez dr. hab. Piotra Cyganika – spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów i zakończył się gorącą dyskusją na temat poruszanych w nim zagadnień oraz przyszłości polskiej nauki.
/Maria Piasny/

Wersja wykładu przeprowadzona 10 maja 2016 r. w ramach cyklu „Bliżej Nauki” przez dr. hab. Piotra Cyganika na YouTube.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach umowy patronackiej z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego nad klasami realizującymi fizykę w zakresie rozszerzonym.

fot. Ola Kucia