Dni Olkusza – występy naszych uczniów (V 2017)

W dniach 27-28 maja 2017 roku obchodziliśmy Dni Olkusza. Na uroczystościach nie zabrakło magicznych happeningów teatralnych, emocjonujących występów znanych i lubianych artystów oraz utalentowanych wokalistów i muzyków ziemi olkuskiej.

W sobotę olkuszanie bawili się przy muzyce Braci Cugowskich, natomiast w niedzielę uroczystość uświetniła gwiazda polskiej estrady Maryla Rodowicz. Niewątpliwie wiele emocji i wzruszeń dostarczyły koncerty uzdolnionej muzycznie młodzieży z naszego liceum. Na olkuskiej scenie mogliśmy podziwiać Karolinę Paś w utworach Eda Sheerana „Supermarket flowers” i zespołu Maanam „Cykady na cykladach” oraz Piotra Dregana, który wykonał piosenkę Dawida Podsiadło „Trójkąty i kwadraty”. Wspaniale zaprezentowała się także Wiktoria Kieca w interpretacji utworu „Biegnij przed siebie” Ani Wyszkoni. Przybyli goście z zachwytem wsłuchiwali się również w „Człowieka z liściem na głowie” z repertuaru Elektrycznych Gitar w aranżacji tria w składzie: Adrian DomagałaMateusz Barański i Marcin Borowski.

Święto Srebrnego Miasta upłynęło w wakacyjnej atmosferze beztroski i radości. Mieszkańcy Olkusza i okolicznych miejscowości mogli odpocząć i zrelaksować się, jednocześnie kontemplując muzykę i sztukę. Uczniowie „Kazika” kolejny raz udowodnili, że są mistrzami nie tylko w naukach ścisłych, ale prym wiodą również w sztuce Apollina. Obchody Dni Olkusza były dla nich doskonałą okazją do zaprezentowania swoich pasji i talentów szerszej publiczności.

Accessibility Toolbar