Jubileuszowy XI Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski „Swój czas weź w garść, swój czas…”

Jubileuszowy XI Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski

Swój czas weź w garść, swój czas…”,
receptę na szczęśliwe życie w poezji i w piosence.

pod patronatem Starosty Olkuskiego

regulamin | karta_zgloszenia

 

Najpiękniejsze, co jest na świecie, to pogodne oblicze!
Albert Einstein

Życie na ziemi jest chwilą, dlatego należy się nim cieszyć i sprawiać, aby było maksymalnie radosne i wyjątkowe. Trzeba podejmować wysiłek, bo ważne, by człowiek sam mógł się zbliżyć do własnego piękna i harmonii.

Trud ten stał się udziałem tegorocznych uczestników XI edycji Powiatowego Konkursu Muzyczno-RecytatorskiegoSwój czas weź w garść, swój czas …”, który odbył się w naszym liceum 30 XI 2017r. Dzięki utalentowanym młodym artystom „ulecieliśmy” w inny, przepełniony poezją, lepszy świat. Prezentowano teksty i piosenki skłaniające do refleksji i wywołujące wzruszenie. Słowem było niepowtarzalnie i wyjątkowo.

Występy uczestników oceniało jury pracujące w dwóch zespołach.
Recytatorów przesłuchiwała komisja w składzie: dr hab. Przemysław Kania – profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu; mgr Iwona Walusiak – polonistka, absolwentka „Kazika”, przewodnicząca Rady Rodziców w I LO; mgr Halina Świtlicka – polonistka, kierownik Biblioteki.
Wokalistów natomiast: mgr Anna Libura – emerytowana nauczycielka muzyki w I LO, Anna Dudek – mgr edukacji artystycznej, instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach, opiekun artystyczny zespołów „Rodaczanie” i „Tesamee” oraz Katarzyna Jankowiak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie wokalno-solowej.

Sponsorami tegorocznego konkursu byli:

  • Starostwo Powiatowe w Olkuszu
  • Rada Rodziców I LO
  • Bank BGŻ S.A.
  • Piekarnia „ZŁOTY RÓG”
  • Drukarnia  DELA
  • PSS „Społem” w Olkuszu
  • Ognisko Muzyczne „Żaczek”

Niewątpliwie dzięki tej pomocy dużo łatwiej było zorganizować przedsięwzięcie stwarzające młodzieży okazję do zaprezentowania swoich talentów oraz wymiany doświadczeń.


Wyniki konkursu