XIV Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski – wyniki

A jednak!… „szkoła naszym życiem jest…”

Wbrew i na przekór rzeczywistości, która postawiła nas w obliczu konieczności nauki zdalnej, odbierając szkolną normalność, uczniowie – uczestnicy XIV Powiatowego Konkursu Muzyczno-Recytatorskiego, przekonywali, że „szkoła naszym życiem jest”.

Pod takim bowiem hasłem odbył się tegoroczny XIV Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski, związany Jubileuszem 105-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz 100.rocznicą nadania Szkole imienia, zorganizowany przez Starostę Olkuskiego Bogumiła Sobczyka oraz I Liceum.

Patronat nad Konkursem objęli Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, Poseł na Sejm RP i Wiceminister w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Konkurs, mimo iż w zmienionej formule i w tym trudnym roku cieszył się zainteresowaniem, a paradoksalnie to tematyka stanowiła o jego atrakcyjności, bo o powrocie do szkoły marzymy wszyscy.
Uczestnicy – uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, oceniani byli przez profesjonalne jury pracujące od lat w składzie: mgr Halina Świtlicka – polonistka, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu, mgr Iwona Walusiak – polonistka, absolwentka I LO oraz dr hab. Przemysław Kania – profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, aktor Teatru Zagłębia, Prezes Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego w Olkuszu.

Serdecznie dziękujemy jurorom za poświęcony czas, bezinteresowną pomoc przy ocenianiu młodych artystów i podsumowanie prezentacji uczestników:
„Był to wyjątkowo trudny konkurs. Należy docenić młodzież, uczestników za przygotowanie nagrania, opracowanie i przygotowania warunków do prezentacji. Nadesłany materiał był bardzo różny, od nagrań smartfonem do w pełni profesjonalnych dokumentacji. Najważniejsze dla komisji zawsze są wartości interpretacyjne, dobór materiału / tekstu, swoboda i kreacja aktorska. To zadecydowało o ostatecznej decyzji Jury.”

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom Konkursu oraz opiekunom, pod okiem których kiełkują młode talenty.
XIV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Muzycznego już za nami. Pozostało nam jedynie z cierpliwością oczekiwać na kolejną, jubileuszową – XV edycję. Miejmy nadzieję, że tym razem odbędzie się w tradycyjnej formie.

A oto nasi zwycięzcy i wyróżnieni:

KATEGORIA MUZYCZNA – SZKOŁY PODSTAWOWE
Miejsce I – Kacper Marchajski SP w Dłużcu
Miejsce II – Martyna Główka SP nr 9 w Olkuszu
Miejsce III – ex aequo Maria i Zofia Mittmann ZSP w Osieku
Wyróżnienia:
Julia Tkacz SP w Kwaśniowie Dolnym
Magdalena Barczyk SP w Kwaśniowie Dolnym

KATEGORIA MUZYCZNA – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
Miejsce I – Kinga Kudła I LO w Olkuszu
Miejsce II – Anita Szopa I LO w Olkuszu
Miejsce III – Roksana Dyba I LO w Olkuszu.

KATEGORIA RECYTATORSKA – SZKOŁY PODSTAWOWE
Miejsce I – Zuzanna Grabowska SP w Kwaśniowie Dolnym
Miejsce II – Alicja Trólka SP nr 5 w Olkuszu
Miejsce III – Piotr Szymczyk SP nr 5 w Olkuszu
Wyróżnienia:
Marcelina Barczyk SP nr 5 w Olkuszu
Inka Staszewska SP nr 1 w Bukownie
Natalia Kurek SP nr 1 w Bukownie

KATEGORIA RECYTATORSKA – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
Miejsce I – Emilia Jedlińska-Jung I LO w Olkuszu

Wyróżnienia:
Krzysztof Obratański I LO w Olkuszu
Aleksandra Goraj I LO w Olkuszu

Nagrody ufundowali: Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, Pani Poseł na Sejm RP i Wiceminister w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch, Starosta Olkuski, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.
Informacja o terminie i sposobie odbioru nagród zostanie przekazana nagrodzonym jak również będzie zamieszczona na stronie internetowej I LO w Olkuszu.

Irena Majda
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

Bogumił Sobczyk
Starosta Olkuski

Accessibility Toolbar