Zapraszamy do udziału w XVIII Powiatowym Konkursie „Król Kazimierz i jego czasy”

Zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w XVIII Powiatowym Konkursie Historyczno – Literackim pod hasłem: „Król Kazimierz Wielki i jego czasy”, organizowanym z okazji Jubileuszu 105- lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu oraz 100. rocznicy nadania Szkole imienia Króla Kazimierza Wielkiego.

Organizatorami Konkursu są Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez:

Posła na Sejm RP i Wiceministra w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacka Osucha
Posła na Sejm RP Agnieszkę Ścigaj
Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę
Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego
Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbarę Nowak
Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika
Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego

W tym wyjątkowym roku konkurs odbędzie się w trzech kategoriach, które pozwolą uczestnikom zaprezentować swoje talenty literackie, plastyczne i wiedzę historyczną.
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie Konkursu.

Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa.

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu