XV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Tadeusz Kościuszko…”

XV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki
Tadeusz Kościuszko – człowiek, który wyprzedził swoje czasy

z okazji 200 rocznicy śmierci Patrona konkursu

regulamin | karta_zgloszenia

A jeśli komu droga otwarta do nieba,
Tym, co służą ojczyźnie

7 marca 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu odbył się XV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Tadeusz Kościuszko – człowiek, który wyprzedził swoje czasy” zorganizowany w 200 rocznicę śmierci patrona konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs swoim patronatem objął Starosta Olkuski oraz Instytut Pamięci Narodowej. Otwarcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Irena Majda, uroczystość zaszczycił Pan Robert Herzyk Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu a także Robert Kozłowski członek Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

Konkurs wzbudził pozytywne emocje i cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele jedenastu gimnazjówczterech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu olkuskiego. Zaproponowane trzy kategorie konkursu: dyktando niepodległościowe, quiz historyczno-literacki, praca plastyczna-plakat, miały na celu m.in. upowszechnienie i pogłębienie wiedzy na temat życia oraz czynów niepodległościowych Tadeusza Kościuszki, jak również rozwijanie zainteresowań historią ze szczególnym uwzględnieniem epoki nowożytnej.

Sponsorami nagród tegorocznego konkursu są:

• Starostwo Powiatowe
  • Instytut Pamięci Narodowej
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • Piekarnia „Złoty Róg”
  • Rada Rodziców I LO

Gala rozdania nagród odbędzie się 16 marca 2018r. (piątek) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu o godz.1000.