XIV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Józef Piłsudski…”

XIV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki
Józef Piłsudski – życie i działalność na tle literatury XX-lecia międzywojennego

z okazji 150 rocznicy urodzin Marszałka

regulamin | karta_zgloszenia

 

22 marca 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu odbył się XIV Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Józef Piłsudski – życie i działalność na tle literatury XX-lecia międzywojennego” zorganizowany w 150 rocznicę urodzin Marszałka dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs swoim patronatem objął Starosta Olkuski, Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Otwarcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Irena Majda, uroczystość zaszczycił Pan Robert Herzyk Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu, odczytano także list Pana Krzysztofa Jaraczewskiego, Dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, w którym zwrócił się do uczniów biorących udział w konkursie.

Po części  oficjalnej uczestnicy rozeszli się do sal, gdzie młodzież gimnazjalna i licealna zmagała się w trzech kategoriach:

  • dyktando niepodległościowe
  • quiz historyczno- literacki
  • plakat pod hasłem : „Sen o niepodległej Polsce”.

Po zawodach konkursowych nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek oraz krótką część artystyczną. W konkursie wzięło udział 54 uczestników, uczniów z ośmiu gimnazjów z naszego powiatu oraz spoza niego i uczniów z pięciu liceów.


Wyniki konkursuUroczysta Gala rozdania nagród w naszym konkursie miała miejsce 31 marca 2017 roku, oczywiście w I Liceum Ogólnokształcącym. Nagrody oraz wyróżnienia wręczali zaproszeni goście, którzy swoim patronatem objęli naszą imprezę oraz ufundowali nagrody dla zwycięzców. Obecni byli: Wicestarosta Olkuski Pan Jan Orkisz, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu Pan Robert Herzyk, Pan Michał Masłowski, przedstawiciel IPN.

Gala pokonkursowa została uświetniona występami młodych artystów z I LO, a na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który podobnie jak w dniu konkursu został ufundowany przez naszych sponsorów: „SpołemPSS i cukiernię „Capri” oraz Pana Grzegorza Pomiernego.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i odwiedzenie naszej szkoły, zwycięzcom gratulujemy wiedzy oraz plastycznych talentów, które dały im wygraną, opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Pasjonatów historii i literatury zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

Starostwo Powiatowe w Olkuszu – Artykuł: „I LO w hołdzie Piłsudskiemu”

Accessibility Toolbar