XVII Powiatowy Konkurs Muzyczno- Recytatorski

W piątek, 24 listopada br. odbył się XVII Powiatowy Konkurs Muzyczno- Recytatorski organizowany przez Starostę Olkuskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Mottem tegorocznej edycji były słowa wiersza Juliana Tuwima: ” Czy pamiętasz jak z tobą tańczyłem walca…”.

Uczestnicy – uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych śpiewali i recytowali utwory przedstawiające różne odsłony ludzkiej pamięci – tej wielkiej utrwalającej naszą tożsamość, określającej nas jako ludzi, jako Polaków i tej osobistej, prywatnej, zwyczajnej, która pomaga nam żyć tu i teraz.

Konkurs objęli honorowym patronatem: Wojewoda Małopolski, Małopolski Kurator oraz Starosta Olkuski.

Swoją obecnością zaszczycili nas : Dyrektor Biura Wojewody Małopolskiego Pani Ewa Gil, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu Pani Joanna Szatan-Kenderow, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Starostwa Powiatowego w Olkuszu Pani Magdalena Sołtysik, Radny Rady Powiatu, Wiceprzewodniczący Komisji ds. Edukacji i Kultury oraz Kultury Fizycznej i Turystyki, nauczyciel historii w I LO dr Robert Herzyk, emerytowana nauczycielka muzyki, jurorka poprzednich edycji Konkursu I Liceum Pani Anna Libura.

Występy oceniało profesjonalne jury pracujące w dwóch zespołach:

• jury kategorii muzycznej: Pani Anna Dudek – trener wokalny, współpracujący z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kluczach oraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu, Pani Halinę Barańską-Flak – nauczycielka i była dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Olkuszu, absolwentka naszego liceum, Pani Dorota Lisowska – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Olkuszu;
  • jury części recytatorskiej: dr hab. Przemysław Kania, profesor Akademii Sztuk Teatralnych S. Wyspiańskiego w Krakowie, aktor Teatru Zagłębia oraz Prezes Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego w Olkuszu, Pani Katarzyna Szojda, absolwentka filozofii UŚ, olkuska poetka i pisarka, autorka wierszy, tekstów piosenek, wierszowanych bajek dla dzieci, Pani Iwona Walusiak – polonistka, również absolwentka naszego liceum.

Pani Dyrektor Irena Majda przywitała wszystkich bardzo serdecznie, przedstawiła cele konkursu i podziękowała wszystkim za zaangażowanie i udział. Szczególne podziękowania kierujemy do Jurorów za poświęcony czas i bezinteresowną, profesjonalną pracę w komisjach. W słowach komentarza jury bardzo wysoko oceniło mistrzowskie przygotowanie, właściwy dobór tekstów a także interpretację prezentowanych utworów.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom, którzy służyli wsparciem i pomocą młodym talentom. Tak rodzą się wielcy artyści. Nagrody laureatom i wyróżnionym ufundowali: Wojewoda Małopolski, Starostwo Powiatowe, Rada Rodziców I LO oraz anonimowi darczyńcy: Rodzice oraz Absolwenci. To dzięki Państwu konkurs zyskał dodatkową oprawę.

Zwycięzcy i wyróżnieni tegorocznej edycji konkursu:

SZKOŁY PODSTAWOWE
3 miejsce- Maria Majewska- IV LO w Olkuszu
ex aequo- Natalia Pacia – ZS w Wolbromiu
-Zofia Podbiegła – I LO w Olkuszu

XVII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Muzycznego odeszła do historii. Za rok za rok kolejne artystyczne zmagania. Zapraszamy serdecznie