Laboratorium chemiczne w Wydziale Chemii UJ (II 2018) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Laboratorium chemiczne w Wydziale Chemii UJ (II 2018)

W roku szkolnym 2017/2018 w semestrze letnim zostały uruchomione zajęcia laboratoryjne dla uczniów klas drugich uczących się chemii w zakresie rozszerzonym.

Pierwsze z ośmiu trzygodzinnych zajęć odbyły się 2 lutego 2018 roku. Po zapoznaniu się z przepisami BHP i sprzętem laboratoryjnym uczniowie przystąpili do wykonywania doświadczeń w nowoczesnych laboratoriach. Podczas zajęć młodzi chemicy pozostawali pod opieką 2 pracowników naukowych Wydziału Chemii i 2 nauczycieli chemii naszej szkoły.