Zasłużony sukces olimpijski – XLIX Olimpiada Języka Rosyjskiego

W dniach 14-15 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbyły się eliminacje centralne XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego, która należy do najstarszych olimpiad przedmiotowych. Organizatorem Olimpiady jest Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego, a głównym źródłem finansowania – Ministerstwo Edukacji Narodowej.

3-4 marca odbyły się w Krakowie eliminacje okręgowe, do których z naszej szkoły zostały zakwalifikowane 3. osoby: Anna Więcek z klasy 1d, Daniil Gryshechkin z klasy 1e, który uzyskał wynik wyróżniający 82 pkt. oraz Jakub Waszkiewicz z klasy 3a z wynikiem wyróżniającym 87 pkt.

Do ścisłego Finału przeszło 50. uczniów z całej Polski, wśród których 90% to uczniowie rosyjskojęzyczni. Pośród tak silnej konkurencji znalazł się nasz uczeń – Jakub Waszkiewicz, który jako jedyny Polak reprezentował Okręg Małopolski (woj.małopolskie i woj. świętokrzyskie). W uroczystościach w Krakowie uczestniczył Konsul Rosji Konstantin Shikin, który ufundował nagrody zwycięzcom.

W tym roku, po raz kolejny, możemy cieszyć się sukcesem uczniów, którzy z dużą pasją poznają tajniki języka rosyjskiego i kraj naszego wschodniego sąsiada i w większości przypadków, zaczynają naukę języka rosyjskiego dopiero w liceum.

W ogólnopolskich eliminacjach Jury wyłoniło 10. Laureatów. Kubie zabrakło dwóch punktów, zajął 12. miejsce i uzyskał tytuł Finalisty.

Uczniów przygotowała: mgr Bogusława Wajdzik

GRATULUJEMY uczniom, a Kubie kolejnego sukcesu!!

Accessibility Toolbar