45. Olimpiada Języka Angielskiego

„Lepsza znajomość języków obcych jednym z głównych warunków zbliżenia między narodami” – pod takim tytułem odbywa się w tym roku Olimpiada Języka Angielskiego.
20 listopada 2020r. odbył się etap szkolny 45 Olimpiady Języka Angielskiego, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.
W Olimpiadzie wzięło udział 39 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Miło nam poinformować, że do drugiego etapu przeszli dwaj uczniowie z klasy 3a: Michał Kurek i Filip Płonka. Opiekunem uczniów jest – mgr Krystyna Jurga.
Celem Olimpiady jest rozwijanie pasji i kształtowanie samodzielnego zdobywania wiedzy w zakresie języka angielskiego oraz wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.
Ze względu na panująca pandemię Olimpiada została przeprowadzona zdalnie. Uczniowie zmagali się z tłumaczeniem zdań, parafrazą i innymi zadaniami przeznaczonymi dla miłośników gramatyki i łamigłówek językowych.
II etap odbędzie się 22 stycznia 2021 r. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.