EuroWeek Szkoła Liderów- Duszniki Zdrój (20.03 – 24.03.2022) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

EuroWeek Szkoła Liderów- Duszniki Zdrój (20.03 – 24.03.2022)

Kolejna edycja projektu EuroWeek Szkoła Liderów już za nami. Nasi uczniowie spędzili pięć dni wypełnionych po brzegi zajęciami w języku angielskim w Willi Jarzębina  w Dusznikach – Zdrój. Pozytywna  energia i wspaniała zabawa przyczyniły się do ciekawych prezentacji, traktujących w nieco humorystyczny sposób o poważnych problemach w kraju i na świecie. Uczniowie jak zawsze podczas EuroWeeku wykazali się nie tylko ogromną kreatywnością i dojrzałością w rozumieniu problemów, ale również dobrą znajomością języka angielskiego. Zajęcia prowadzone  przez wolontariuszy z Meksyku, Zimbabwe i Azerbejdżanu służyły doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych z zakresu języka angielskiego, autoprezentacji , kierowania, oraz przewodzenia  grupie. Głównym założeniem projektu jest dotarcie do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży oraz rozwijanie tych najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych. Każdy uczestnik miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania kultury i obyczajów krajów wolontariuszy.Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia EuroWeek – Szkoła Liderów, a nasze liceum Dyplom Szkoły Liderów.