Interaktywne warsztaty w języku angielskim w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej (23-27 XI 2014)

Nasze liceum po raz pierwszy uczestniczyło w programie EuroWeek – Szkoła Liderów! Uczniowie klasy 2f spędzili 5 niezapomnianych dni z wolontariuszami z różnych stron świata. Zajęcia, które prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń w języku angielskim, obejmowały 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie” , „Kierowanie”, „Kultury Świata” i „Europa; stosunki międzynarodowe”. Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym realizowanym we współpracy z przedstawicielami konsulatów, ambasad, parlamentarzystów europejskich oraz przedstawicieli polityki, a założeniem jest dotarcie do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży oraz rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych: kierowania, autoprezentacji oraz pracy w grupie.

Zajęcia prowadzili wolontariusze i szkoleniowcy Europejskiego Forum Młodzieży (EFM), m.in. z Turcji, Danii, Kenii, Włoch, Ugandy, Litwy, Indii, Bułgarii, Rumunii i Azerbejdżanu. Pomimo intensywnych zajęć uczniowie nie kryli entuzjazmu, podkreślając wspaniałą atmosferę oraz niepowtarzalną szansę rozwijania umiejętności językowych i już planują udział w kolejnej edycji programu. Każdy uczestnik miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania kultury i obyczajów krajów wolontariuszy EFM. Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia EuroWeek – Szkoła Liderów, a nasze liceum Dyplom Szkoły Liderów.
Wyjazd zorganizowały mgr Krystyna Jurga oraz mgr Katarzyna Chojowska.

Accessibility Toolbar