EuroWeek 2024

Kolejny udany wyjazd na EuroWeek, tym razem do Polanicy- Zdrój, już za nami. W dniach 14-18 marca grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w międzynarodowym programie Euroweek- Szkoła Liderów. Celem zajęć była integracja wielokulturowa, rozwijanie kreatywności oraz zdolności komunikacyjnych w języku angielskim.
Wolontariusze z Indonezji, Gruzji, Peru, Zimbabwe, Indii oraz Tajlandii prowadzili warsztaty w języku angielskim, a uczniowie Kazika jak zwykle nie zawiedli i wykazali się nie tylko dobrą znajomością języka, ale również niezwykłą kreatywnością . Pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych wolontariuszy nasza młodzież odgrywała różne role, przygotowywała prezentacje, uczyła się prowadzić publiczne dyskusje, co w przyszłości pozwoli im stać się częścią międzynarodowego środowiska, a wszystko to w atmosferze doskonałej zabawy. Dodatkową atrakcją wyjazdu było poznawanie uroków Kotliny Kłodzkiej podczas spacerów po Polanicy- Zdrój oraz wycieczki do pobliskiego Kłodzka.
Wyjazd zorganizowały Krystyna Jurga i Anna Gardyła, które również pełniły rolę opiekunów podczas trwania projektu.