Kolejna edycja projektu EuroWeek Szkoła Liderów już za nami

Tym razem 5-dniowe edukacyjne warsztaty językowe EuroWeek odbyły się w dniach 11.03 – 15.03.2023 w Lądku Zdroju. Grupa 40 uczennic i uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Krystyny Jurgi i mgr Anny Gardyły uczestniczyła w warsztatach interaktywnych zorganizowanych we współpracy z Fundacją Euroweek Szkoła Liderów. Zajęcia prowadzili wolontariusze z egzotycznych krajów, między innymi z RPA, Martyniki, Gruzji oraz Wietnamu. Nasza młodzież jak zwykle wykazała się ogromną kreatywnością i dużą wiedzą, prezentując układy taneczne, scenki parodiujące filmy, wiadomości radiowe i telewizyjne oraz różnorodne pokazy w języku angielskim, z dużą dozą dowcipu i wyczuciem aktualnej sytuacji w kraju i na świecie. Uczniowie zwiedzili również Bystrzycę Kłodzką i Kłodzko wraz z wolontariuszami, którzy opowiedzieli historię miast w języku angielskim. Wyjazd jak co roku był bardzo udany i czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję warsztatów.