Dni Książki (2016)

Edycja VI

Przez cały dzień organizowano wiele atrakcji promujących czytelnictwo.

1. Przygotowano wcześniej dekorację szkoły m.in.: Wystawy i ekspozycje promujące czytelnictwo.
  2. Cała Szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Pobijamy rekord czytania w jednym momencie” 10.06.2016r. o godz. 10.00 uczniowie wypożyczali książki w bibliotece lub przynosili do szkoły własne.
  3. Szkolny Konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”
    Zadaniem uczestników Konkursu było przygotować w domu fragment prozy (ok. 3 min.). (Uczniowie na początku losowali kolejność wystąpień).
    I etap polegał na pięknym przeczytaniu wybranego tekstu, a drugi przygotowały nauczycielki. Polegał na pięknym przekazaniu treści utworu poetyckiego. Uczniowie losowali tytuły wierszy. Następnie szukali w antologiach swoich utworów i przygotowywali się do ich zaprezentowania.
    Jury w składzie: mgr Bogusława Wajdzik, mgr Sylwia Wyżychowska, mgr Monika Świda oceniło występy uczniów.
    „Mistrzem Pięknego Czytania” została uczennica klasy 1c  –  Julia Sokół
  4. 0d 01.06.2016r. trwał – Szkolny Konkurs Fotograficzny „Wybieramy najzabawniejsze zdjęcie z książką”.
  5. Cały dzień trwała – LOTERIA /przeprowadzona wspólnie z Radą Rodziców/.
  6. Zorganizowano także warsztaty m.in.:  Warsztaty ORIGAMI oraz  Warsztaty „Tworzymy miniaturowe książeczki”
  7. Wybraliśmy, ponadto, Najaktywniejszego czytelnika naszej Biblioteki.
    Najlepszym czytelnikiem okazała się uczennica klasy 2f – Maria Rozmus.

Zestawienie najlepiej czytających uczniów za ubiegły rok zostało umieszczone przed Biblioteką Szkolną.