Juwenalia (XI 2014)

Dnia 21 listopada 2014 roku w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Króla Kazimierza Wielkiego. W tym roku przenieśliśmy się w magiczny świat bajek. Każda z klas mogła wykazać się kreatywnością i dziecięcą wyobraźnią.

Święto rozpoczęło uroczyste przecięcie wstęgi przez panią dyrektor Irenę Majdę. Największą niespodzianką było wystąpienie naszych nauczycieli, którzy swoim tańcem w przebraniu Smerfów rozbawili całą widownię. Następnie organizatorzy, klasa 2c przywitali wszystkich układem choreograficznym, wprowadzających uczniów w bajkowy świat.

Metodą losowania zostały wybrane kolejne klasy, które prezentowały swoje pomysły na interpretację bajek. Pierwsze klasy wspaniale odnalazły się w nowej szkole. Ich występy zostały docenione gromkimi brawami. Następnie swoje umiejętności przedstawiły nasze piękne cheerleaderki.
Potem nadszedł czas na klasy drugie. Tu również nie brakowało humoru i kreatywności, co spotkało się z wielką aprobatą uczniów i nauczycieli.

Wszystkie klasy miały również okazję do zdobycia dnia niepytania w konkursach. Dla klas pierwszych został przygotowany konkurs malowania twarzy, natomiast klasy drugie przystąpiły do „tańca z gwiazdami”. Wszyscy bawili się znakomicie.
Do zobaczenia za rok!

Accessibility Toolbar