Niestandardowa Nauka Języka Angielskiego – Warsztaty Językowe na Malcie 11.09- 18.09.2023

Po raz kolejny uczniowie ,,Kazika”  tuż  po rozpoczęciu  roku szkolnego odwiedzili Maltę w celu doskonalenia umiejętności językowych oraz poznania największych atrakcji tej niewielkiej, ale jakże malowniczej wyspy. Tym razem warsztaty z języka angielskiego odbywały się w szkole językowej IELS (Institute of English Language Studies), która posiada akredytację maltańskiego Ministerstwa Edukacji oraz jest członkiem ALTO (Association of Language Travel Organisations), FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations of Malta) , odpowiednika British Council i dysponuje profesjonalną kadrą wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego. Nauka odbywała  się w Szkole głównej IELS – Mattew Pulis Street w Sliemie, kilkadziesiąt metrów od morza, w okolicy pełnej sklepów, restauracji oraz kafejek. Sliema to najpopularniejszy maltański kurort, położony na wschodnim wybrzeżu wyspy. Zajęcia praktyczne z native speakerami z użyciem kreatywnych metod, to niewątpliwie duży krok do pokonania barier językowych. Nie bez znaczenia były  także codzienne relacje z rodzinami maltańskimi goszczącymi naszych uczniów, poznawanie kultury i zwyczajów wyspiarzy  w naturalnych sytuacjach .Okazją do sprawdzenia i doskonalenia kompetencji językowych  było również używanie języka angielskiego podczas  zwiedzania oraz poznawania kultury i kuchni Malty.
Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu oraz poziom umiejętności językowych.
Po zajęciach w szkole językowej, które odbywały się codziennie, uczestnicy zwiedzali wyspę. Odwiedzili stolicę Malty – Valettę, która z 320 zabytkami została wpisana
na listę światowego dziedzictwa UNESCO, najstarsze miasto i równocześnie dawną stolicę Malty-  Mdinę oraz słynne trzy miasta Vittoriosa, Senglea oraz Cospicua, urokliwie położone na cyplach w zatoce w sąsiedztwie Valetty. Mieli również okazję odpoczywać na słynnej Mellieha Beach, najdłuższej piaszczystej plaży na wyspie oraz popłynąć statkiem na Błękitną Lagunę na wyspie Comino, gdzie również mogli nie tylko podziwiać fantastyczne widoki, ale kąpać się i opalać.
Był to nasz trzeci wyjazd na warsztaty językowe na tej niezwykłej wyspie,
ale ponieważ zainteresowanie młodzieży jest ogromne, niewątpliwie będzie kontynuowany w kolejnych latach. Warsztaty językowe mają zachęcić
i zmotywować młodzież do intensywnej nauki języka angielskiego oraz ułatwić pokonywanie barier komunikacyjnych. Wyjazd dla grupy 30 uczniów zorganizowały mgr Krystyna Jurga, mgr Marzena Herzyk oraz mgr Anna Gardyła, które również pełniły opiekę nad młodzieżą podczas pobytu na Malcie.

Accessibility Toolbar