NARODOWE CZYTANIE 2024

Dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Dziąbek oraz Pracownikom Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu za zaproszenie do udziału w 13. edycji Narodowego Czytania tym razem „Kordiana” Juliusza Słowackiego

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

W piątkowe przedpołudnie 6 września 2024 r. olkuski Rynek wypełnił się miłośnikami polskiej literatury klasycznej. Okazją do spotkania była 13. edycja Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji organizowanej pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Organizatorem przedsięwzięcia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, a współorganizatorem Urząd Miasta i Gminy Olkusz Olkusz Srebrne Miasto.

Uczestników wydarzenia powitał Pan Marcin Wiercioch – Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania był Kordian Juliusza Słowackiego.

Zaproszenie do udziału w tegorocznym Narodowym Czytaniu przyjęły osobistości olkuskiego życia publicznego. Fragmenty dramatu Słowackiego interpretowali w kolejności:

• Bogumił Sobczyk – Starosta Powiat Olkuski,

• Marcin Wiercioch – Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz,

• Paweł Czarnota – Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu,

• Justyna Banyś-Przybylska – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu,

• Janusz Cieślik – Dyrektor Szkoła Podstawowa Nr 9,

• Marcin Tomsia – Nauczyciel z Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu,

• Barbara Piekarz – Dyrektor Szkoła Podstawowa Nr 10 w Olkuszu im. Kornela Makuszyńskiego,

• Mirosław Jurczyk – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Francesco Nullo w Olkuszu,

• Irena Majda – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu,

• Renata Dylewska – Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu,

• Edyta Gil – Dyrektor Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu,

• Agnieszka Grzebinoga – Dyrektor II Liceum Ogólnokształcące Olkusz (oficjalna strona)

• Marida Zoń – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu

Bardzo dziękujemy za wsparcie Narodowego Czytania Panu Burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi oraz Urzędowi Miasta i Gminy Olkusz.

Równie serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w tegorocznym wydarzeniu. Czytającym za wyjątkową interpretację dzieła Słowackiego, a uczestnikom: Młodzieży, Nauczycielom oraz naszym Czytelnikom – za wyjątkową postawę oraz wsparcie naszej akcji.