38 Rajd Hardego

38 Rajd Hardego za nami.

Byliśmy i my … i to z sukcesem. Nasza drużyna Gerarda Woźnicy „Hardego” zajęła 2 miejsce.
Gratulujemy i cieszymy się, że nasi uczniowie interesują się historią Ziemi Olkuskiej.

Jak podają organizatorzy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Olkusz, w rajdzie wzięło udział 125 uczestników, 16 drużyn z 6 powiatów, 15 rekonstruktorów, retro-samochód, wierzchowce, rower i wiele ciekawych rekwizytów. To wszystko czekało na rajdowiczów. Rajd odbył się w sobotę 28 września. Trasa wiodła przez Rodaki, Żelazko oraz Śrubarnię (około 9 km). Patronem tegorocznej edycji był Stefan Piątek „Stal” (1918-1991), pierwszy partyzant oddziału „Hardego”.

Jak podkreślają uczestnicy, to był super rajd z elementami gry terenowej, niespodziankami
i zasadzkami prosto z czasów II wojny światowej, ponieważ na trasie czekały zadania przygotowane przez rekonstruktorów i były osadzone w realiach okupacji niemieckiej, z czym musieli zmagać się partyzanci.

Patronat honorowy nad Rajdem Hardego objęli: Dyrektor Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach.