MALTA 10.09- 17.09. 2024

To już czwarta językowa wyprawa uczniów ,,Kazika’’ na Maltę. Naszym partnerem w Sliemie jest założona w 1985 r. szkoła językowa IELS (Institute of English Language Studies), która mieści się w centrum tego kurortu turystycznego, kilkadziesiąt metrów od morza, w okolicy pełnej sklepów, restauracji oraz kafejek. Nowoczesny budynek szkolny, całkowicie klimatyzowany, posiada doskonale wyposażone sale lekcyjne, a do dyspozycji uczniów jest kawiarenka internetowa, tablety z dostępem do internetu oraz automaty z przekąskami i napojami, co stwarza przyjazną atmosferę sprzyjającą pogłębianiu umiejętności językowych. Szkoła akredytowana jest przez FELTOM (maltańska federacja szkół językowych, odpowiednik British Council) i dysponuje znakomitą kadrą wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego.
W trakcie pobytu na tej pięknej wyspie nasza młodzież nie tylko szlifowała język angielski podczas codziennych zajęć w szkole językowej, ale również poznawała najciekawsze zakątki Malty, uczestnicząc w licznych wycieczkach po zajęciach oraz w czasie weekendu. Młodzi podróżnicy zwiedzili stolicę kraju Valettę, gdzie mieli okazję obejrzeć film 5D prezentujący historię wyspy, jak również zobaczyć widowiskowy pokaz salw armatnich w Saluting Battery. Odwiedzili również dawną stolicę Malty, słynne „Silent City”, Mdinę, gdzie nie tylko podziwiali zabytki, ale również poznali historię rycerzy maltańskich podczas projekcji filmu 3D. A w weekend zasłużony relaks – w sobotę pobyt na jednej z największych i najpiękniejszych piaszczystych plaż Mellieha Beach w urokliwym mieście Mellieha, natomiast w niedzielę największa atrakcja pobytu- rejs statkiem na Wyspę Comino i całodniowy pobyt na Blue Lagoon, połączony z podziwianiem zapierających dech widoków, opalaniem i pływaniem w ciepłym morzu.
O Malcie mówi się, że jest to ogromne muzeum pod otwartym niebem, ponieważ relikty sprzed tysięcy lat odnajdywane są z łatwością niemal w każdym odwiedzanym miejscu.
Z historią tej wyspy związani są Fenicjanie, zakon Joannitów, Napoleon Bonaparte, czy Królestwo Brytyjskie, więc niezwykłą, troszkę tajemniczą atmosferę tego maleńkiego kraju można wyczuć na każdym kroku. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem uroku tej wyspy oraz poziomu lekcji w szkole. Na ostatnich zajęciach pisali test językowy, który po raz kolejny udowodnił, że możemy być dumni z naszej młodzieży, jako że wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty na wysokim poziomie B2/C1.
Wyjazdy językowe na Maltę cieszą się ogromnym zainteresowaniem, więc kolejna edycja programu na kolejny rok szkolny już w przygotowaniu.