Europejski Dzień Języków

W naszej szkole, jak co roku, przygotowaliśmy kilka atrakcji z tej okazji. Nauczyciele języków obcych zorganizowali na przewiązce wystawę poświęconą najwybitniejszym pisarzom i poetom literatury angielskiej, niemieckiej, francuskiej i rosyjskiej.

Szkoła została odświętnie przystrojona.

Samorząd Uczniowski zaproponował, aby w tym dniu przysługiwał DZIEŃ NIEPYTANIA dla wszystkich uczniów przebranych w barwy flag Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Rosji.

Uczniowie wzięli także udział w zajęciach na UŚ. Warsztaty i lekcje pokazowe języków obcych na różnych poziomach biegłości językowej z elementami kulturowymi prowadzone były przez pracowników naukowych UŚ. Konwersacje, w których uczestniczyliśmy, poprowadził mgr Marcin Gorgol: „Opis obrazka w formie (zabawnych) gier językowych”, „Speaking: describing a picture as (funny) language games”

To święto obchodzone jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma podkreślić jak ważne jest uczenie się języków obcych, poznanie kultury, zwyczajów i historii krajów, których języków uczy się młodzież i jakie znaczenie ma znajomość języków obcych w życiu.