Wizyta w Izraelu (7-16 I 2014)

Już po raz trzeci młodzież z naszej szkoły przebywała na wymianie w Izraelu. Spędziliśmy tam 10 wspaniałych dni – od 7 do 16 stycznia 2014 roku. Na lotnisku w Tel Avivie czekał już na nas opiekun naszej grupy, dr Shmulik Lahar, który zawiózł wszystkich do szkoły w Holon. Tam czekały na wszystkich rodziny uczniów, u których młodzież miała spędzić czas wymiany.

W czasie pobytu w Izraelu mieliśmy możliwość poznać ten wielokulturowy kraj, zobaczyć jak żyją ludzie, jak wygląda nauka w szkole i oczywiście zwiedzić najważniejsze miejsca w tym kraju. Byliśmy w Hajfie i w Cezarei na północy Izraela, dwa dni spędziliśmy w Jerozolimie zwiedzając zabytki Starego Miasta a także Instytut Yad Vashem z Muzeum Historii Holokaustu, poznaliśmy również zabytkową Jaffę, a ostatniego dnia pojechaliśmy przez rezerwat przyrody Ein-Gedi nad Morze Martwe. Kąpiel w Morzu Martwym to jedyne w swoim rodzaju przeżycie.

Prezentacja naszego kraju w dwóch szkołach w Holon, do której przygotowywaliśmy się jeszcze przed wyjazdem, okazała się wielkim sukcesem. Wszyscy zgodnie podkreślali, że jesteśmy wspaniałymi ambasadorami swojej ojczyzny. Największe brawa otrzymał polonez, odtańczony przez uczestników wymiany na szkolnym holu.
Wróciliśmy pełni wrażeń; zachwyceni państwem Izrael i poznanymi tam ludźmi.

Przygotowujemy się teraz do drugiej części wymiany, która będzie miała miejsce w kwietniu. Młodzież z Izraela spędzi u nas również 10 dni, podczas których chcemy pokazać im Olkusz, Kraków, Zakopane, Ojców i Oświęcim.

Agnieszka Piasny – opiekun grupy

Accessibility Toolbar