Goście z Izraela w I LO (29 III – 5 IV 2017) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Goście z Izraela w I LO (29 III – 5 IV 2017)

Kolejna wymiana ze szkołą w Izraelu już za nami. W dniach 29.03.-5.04.2017 gościła w naszym mieście grupa 15 uczniów i 2 nauczycieli z Holon koło Tel Avivu. Podczas pobytu w Polsce młodzi Izraelczycy wraz ze swoimi opiekunami mieli możliwość zobaczenia najciekawszych miejsc zarówno na Ziemi Olkuskiej jak i w całym regionie.

Zaczęli od wizyty w szkole i udziału w lekcjach j. angielskiego. Odwiedzili też Starostę Olkuskiego. Program pobytu obejmował wycieczki do Częstochowy, Krakowa (w tym wizytę w Instytucie Judaistyki UJ), Oświęcimia oraz dwudniowy pobyt w Zakopanem.

Udział w projekcie międzynarodowej wymiany młodzieży rozwija osobowość oraz kompetencje językowe i międzykulturowe, pomaga przezwyciężać uprzedzenia i budować wzajemne zrozumienie.

Opiekę nad młodzieżą, zarówno w Polsce jak i w Izraelu, sprawowały mgr Agnieszka Piasny oraz mgr Dorota Krzyżkowska, które były również odpowiedzialne za przygotowanie i realizację programu wymiany.

Goście z Izraela w Starostwie Powiatowym ]