Goście z Izraela w I LO (5–12 IV 2019)

Kolejna wymiana ze szkołą w Izraelu już za nami. W dniach 5.-12.04.2019 gościła w naszym mieście grupa 13 uczniów i 3 nauczycieli z Tel Avivu. Podczas pobytu w Polsce młodzi Izraelczycy wraz ze swoimi opiekunami mieli możliwość zobaczenia najciekawszych miejsc zarówno na Ziemi Olkuskiej jak i w całym regionie.
Zaczęli od wizyty w szkole oraz u Starosty Olkuskiego. Program pobytu obejmował wycieczki do Krakowa (w tym wizytę w Centrum Kultury Żydowskiej – JCC), Oświęcimia oraz trzydniowy pobyt w Zakopanem, gdzie główną atrakcją był wyjazd koleją linową na Kasprowy Wierch oraz relaks w Termach Bukovina.

Udział w projekcie międzynarodowej wymiany młodzieży rozwija osobowość oraz kompetencje językowe i międzykulturowe, pomaga przezwyciężać uprzedzenia i budować wzajemne zrozumienie.