Wymiana Polska – Izrael 2022

Dziewiąta w historii I LO wymiana ze szkołą w Izraelu już za nami. W dniach 5 -12.04.2022 gościła w naszym mieście grupa 14 uczniów i 2 nauczycieli z Tel Awiwu. Podczas pobytu w Polsce młodzi Izraelczycy wraz ze swoimi opiekunami mieli możliwość zobaczenia najciekawszych miejsc zarówno na Ziemi Olkuskiej  jak i w całym regionie.

Program pobytu obejmował wycieczki do Krakowa, Oświęcimia oraz trzydniowy pobyt w Zakopanem. Na przełomie maja i czerwca  tego roku (28.05 – 04.06.2022) grupa młodzieży z naszej szkoły przebywała u swoich kolegów w Izraelu. Oprócz spotkań w High School Ort Holon w programie znajdowały się wycieczki do Jaffy, Tel Awiwu, Jerozolimy, Hajfy, Akki, nad Morze Martwe oraz nad Jezioro Genezaret.

Udział w projekcie międzynarodowej wymiany młodzieży rozwija osobowość oraz kompetencje językowe i międzykulturowe, pomaga przezwyciężać uprzedzenia i budować wzajemne zrozumienie.