Wizyta z Albert-Einstein-Gymnasium (22-29 III 2014)

W dniach 22-29 marca 2014 roku podejmowaliśmy grupę z Niemiec: 15 uczniów i 2 nauczycielki z partnerskiego Albert-Einstein-Gymnasium w Schwalbach am Taunus. Nasze szkoły współpracują od 2003 roku. Młodzi Niemcy spędzili cały tydzień w Polsce, mieszkając u swoich polskich rówieśników. Podczas wizyty w naszej szkole wzięli udział w lekcjach j. angielskiego oraz j. francuskiego. W ciągu tych 8 dni udało się zwiedzić Olkusz, Ojców, Kraków, Auschwitz-Birkenau oraz spędzić 3 dni w Zakopanem. Młodzież spotkała się również z Burmistrzem Miasta Olkusz, panem Dariuszem Rzepką i panią Genowefą Bugajską z Olkuskiego Stowarzyszenia Miasta Partnerskie, biorąc udział w dyskusji na temat: „10 lat Polski w Unii Europejskiej”. Grupa polska wybiera się do Niemiec z rewizytą już za kilka tygodni.
Grupą z Niemiec opiekowały się nauczycielki – Agnieszka Piasny i Dorota Krzyżkowska.

Accessibility Toolbar