Wizyta w Schwalbach (11 VI 2013) – 10 lat wymiany

Z okazji jubileuszu 10-lecia wzajemnych wyjazdów odbyła się kolejna już wymiana młodzieży między obiema szkołami.
W kwietniu gościła w Olkuszu grupa młodzieży z Niemiec. Razem z nimi zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Auschwitz-Birkenau, Ojców oraz Kraków. Młodzi Niemcy wzięli także udział w zajęciach lekcyjnych w naszej szkole oraz spotkali się z v-ce Burmistrzem Miasta, dr. Włodzimierzem Łysoniem.
W czerwcu nastąpiła rewizyta. Kilkunastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielkami, Agnieszką Piasny i Dorotą Krzyżkowską, wyjechała do Niemiec. Podczas tygodniowego pobytu zwiedziliśmy Schwalbach, Frankfurt nad Menem z domem Goethego i licznymi wieżowcami oraz Aschaffenburg w Bawarii z willą rzymską – Pompejanum. Młodzież brała również udział w lekcjach w Albert-Einstein-Gymnasium oraz w miniprojekcie filmowym zatytułowanym „Moje wyobrażenia o Frankfurcie„. Spotkaliśmy się również z panią Burmistrz Schwalbach, Christiane Augsburger. Dla wszystkich były to łącznie 2 tygodnie pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Nawiązało się wiele nowych znajomości i przyjaźni, które mamy nadzieję, że potrwają dłużej. Wspólnie spędzony czas był okazją do rozmów w języku niemieckim oraz poznania lokalnych zwyczajów i tradycji.

Accessibility Toolbar