33 rocznica zawieszenia krzyża (X 2014) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

33 rocznica zawieszenia krzyża (X 2014)

17 października w piątek, młodzież klas pierwszych naszej szkoły brała udział w uroczystości upamiętniającej zawieszenie Krzyża w naszym Liceum.
To już 33 rocznica tegoż wydarzenia. Uroczystość uświetnili przedstawiciele Stowarzyszenia „Złota Arka” Nauczycieli i Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego: prezes Barbara Kiszko, wiceprezes Maria Kalista, prezes honorowy Józef Januszek oraz pani Antonina Januszek – wieloletni pracownik administracji szkoły. Warto nadmienić, iż pan Józef Januszek był świadkiem tych wydarzeń w 1981 roku. Młodzież należną postawą oraz złożeniem kwiatów pokazała, że historia I Liceum nie jest im obojętna.

mgr Monika Laga