Rajd integracyjny – Olkusz-Rabsztyn-Bogucin Mały (IX 2016) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Rajd integracyjny – Olkusz-Rabsztyn-Bogucin Mały (IX 2016)

Rajd integracyjny klas pierwszych
na trasie Olkusz-Rabsztyn-Bogucin Mały

Uśmiech, piosenki, niespożyta energia i żar z bezchmurnego nieba towarzyszył uczniom klas pierwszych w rajdzie integracyjnym do Rabsztyna i Bogucina Małego.
Z Olkusza pierwszoklasiści wraz z opiekunami pieszo dotarli do Rabsztyna. Tam zwiedzili ruiny zamku oraz Dom Antoniego Kocjana. Jego historię i życiorys przybliżył im tematyczny film.

Po dawce lokalnego patriotyzmu uczniowie wyruszyli w dalszą drogę do Bogucina Małego.
Był to punkt docelowy zaplanowanego rajdu, gdzie po długiej wędrówce przyszedł czas na ugaszenie pragnienia i wypełnienie pustych żołądków smacznymi kiełbaskami. Następnie młodzież dokonała prezentacji wcześniej przygotowanych piosenek. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem. Tę konkurencję wygrała klasa Id piosenką Elektrycznych Gitar „Dzieci” .Tym samym zapewniła sobie dzień niepytania.
Rajd upłynął  w miłej i przyjaznej atmosferze – co zapewne pomoże zintegrować pierwszaków, a także doda im sił do pracy w ciągu trzech najbliższych lat w Liceum Ogólnokształcącym.