Rajd integracyjny – Olkusz-Rabsztyn-Bogucin Mały (IX 2018)

Rajd integracyjny klas I Olkusz-Rabsztyn-Bogucin Mały odbył się 19 września 2018 roku. Wszystkie pierwsze klasy zebrały się obok głównego wejścia i po ósmej wyruszyliśmy w drogę. Idąc towarzyszył nam dobry humor i głośne rozmowy. W czasie wycieczki zrobiliśmy mnóstwo zdjęć. Gdy dotarliśmy na miejsce zaczęły się przygotowania do pierwszej konkurencji jaką było przyrządzenie najsmaczniejszej i najciekawszej potrawy z ogniska. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy 1d, którzy sprostali zadaniu i wymyślili pieczone jabłka z cynamonem.

Następnie odbył się konkurs na prezentację klasy. Jedni śpiewali covery, inni pisali własne piosenki. Każdy chciał się w jakiś sposób wyróżnić. Klasa 1d założyła maseczki lekarskie, klasa 1c ubrała czerwone koszulki i czarne spodnie, a dziewczęta miały zaplecione włosy i pomalowane na czerwono usta. Kiedy nadszedł przełomowy moment atmosfera wyraźnie zgęstniała. Każdy miał ogromną chrapkę na wygraną. Wygrała klasa 1c, która porwała wszystkich do belgijki.

Ostatnią atrakcją tego rajdu była zabawa z fantami. Ta konkurencja przyniosła wszystkim najwięcej frajdy. Należało wykazać się kreatywnością i sprawnością. Zwycięzcami zostali: Kinga Gil z klasy 1e i Jakub Grela z klasy 1c.

Piękne słońce oraz zmęczenie po zabawach i tańcach sprawiło, że wyczerpani z trudem dotarliśmy pod szkolne mury.
Dla każdego ten rajd był wspaniałą okazją do integracji i przede wszystkim dobrej zabawy. Każdy z nas świetnie się bawił i jeszcze bardziej przywiązał do swojej nowej klasy. W końcu spędzimy razem kolejne trzy lata.

Jagoda Czop i Julia Wiśniewska z klasy 1c

Accessibility Toolbar