Rajd integracyjny – Olkusz-Rabsztyn-Bogucin Mały (IX 2017)

Rajd integracyjny klas pierwszych
na trasie Olkusz-Rabsztyn-Bogucin Mały

15 września 2017 roku odbył się rajd integracyjny klas pierwszych szlakiem Króla Kazimierza Wielkiego. Wyjątkowo liczna ekipa (w tym roku szkolnym utworzono aż siedem klas pierwszych) pod opieką swoich wychowawców wyruszyła do Bogucina Małego przez Rabsztyn.

Dzień był pochmurny, ale buzie roześmiane i rozgadane. Po dotarciu na miejsce uczniowie rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski. To coś dla ciała, a jeśli chodzi o ducha – to duch rywalizacji pokazał swoje prawdziwa oblicze. Pojedynek na umiejętności artystyczne (prezentacje klas) wygrała Ic, śpiewając: „Mój jest ten kawałek podłogi” Mr Zoob, wygrywając  jakże cenną nagrodę – dzień bez pytania.

Rozgrywki sportowe sprzyjały integracji uczniów klas pierwszych i przebiegały w atmosferze „fair play”, to dobrze wróży na przyszłość, bo przed pierwszoklasistami trzy lata wspólnej nauki i funkcjonowania w środowisku szkolnym. W konkurencjach sportowych dzień bez pytania wygrały klasy: IdIe i If.

Rajd upłynął w miłej atmosferze i mamy nadzieję, że spełnił swoją rolę – zintegrował „świeżaków”.