Rajd integracyjny klas pierwszych szlakiem Króla Kazimierza Wielkiego 9 i 10 września 2021r.

Tegoroczny słoneczny wrzesień dał piękną oprawę rajdowi integracyjnemu pierwszoklasistów. Tym razem pierwszaki wyruszyły na leśny szlak prowadzący do Rabsztyna. Tu, w otoczeniu natury, młodzież integrowała się podczas wspólnych gier i zabaw.

Uczniowie zwiedzili również odrestaurowane ruiny średniowiecznego zamku na Kruczej Skale. Legendy opowiadane przez panią przewodnik pobudziły ich wyobraźnię, co można było zaobserwować w wykonanych przez nich rzeźbach z papieru. Papierowa figurka ,,Młodego Kazika”, wykonana przez młodzież jako szczególny artefakt zaniesiona została do szkoły.

Rajd zakończył radosny taniec belgijki.

Należałoby  więc stwierdzić, że pierwszaki są od tej pory pełnoprawnymi członkami społeczności sędziwego Kazika.