Rajd integracyjny Olkusz-Rabsztyn-Bogucin Mały (IX 2019)

Na początku roku szkolnego, w środę 11 i w czwartek 12 września 2019 roku uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego uczestniczyli w rajdzie integracyjnym. Rajd miał na celu scalić nowo przybyłą do szkoły młodzież.

Wszyscy uczniowie wyruszyli spod szkoły szlakiem Króla Kazimierza Wielkiego, który wiódł przez Rabsztyn aż do Bogucina Małego. Po dotarciu na miejsce uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych, a potem przyszedł czas na śniadanie. Chłopcy i dziewczęta piekli kiełbaski na ognisku. Po posiłku wszyscy pełni sił przystąpili do rywalizacji w różnych konkurencjach. Każda klasa liczyła na wygraną, gdyż nagroda była wprost niesamowita: „Dzień bez pytania” dla klasy. Do jej zdobycia było potrzeba tak niewiele, a jednak tak wiele – kluczem do sukcesu była współpraca. Pierwsza konkurencja polegała na stworzeniu z gazet dowolnego, kreatywnego dzieła. Tu największą pomysłowością wykazały się klasy: klasa Id po szkole podstawowej i I e po gimnazjum. Jury doceniło ich wspólną pracę i nagrodziło uczniów jednym dniem niepytania. W następnej konkurencji liczyła się sprawność fizyczna, refleks uczestników i oczywiście zaangażowanie oraz pomoc kolegów i koleżanek z klasy. Była to gra w „krzesełka”. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali, uczniowie z następujących klas: Id i Ie po szkole podstawowej i Ib po gimnazjum. Oczywiście wygrali „Dzień bez pytania” dla swoich klas. Ostatnim punktem programu były zabawy jednoczące młodzież w klasach.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do szkoły. Z pewnością była to wspaniała wycieczka, dzięki której poznaliśmy wielu nowych kolegów i wiele koleżanek, a może i przyszłych przyjaciół. Ten niezwykły dzień zapisze się w naszych sercach. Dzięki niemu zrozumieliśmy jak ważna jest współpraca i dobra atmosfera w grupie. Na szczęście wyjątkowe przeżycia zatrzymaliśmy w pamięci oraz w licznych zdjęciach, które zostaną na długo w murach naszego liceum.

Relację z rajdu przygotowali uczniowie z klasy I d po szkole podstawowej.

Accessibility Toolbar