Uroczystości pod krzyżem

W piątek 18 października obchodziliśmy 38. rocznicę zawieszenia krzyża i tablicy upamiętniającej poległych podczas działań wojennych I i II wojny światowej nauczycieli i absolwentów naszej Szkoły. W uroczystym apelu, który odbył się w holu wzięły udział klasy pierwsze. Historię krzyża i tablicy przedstawili uczniowie klas drugich pod opieką ks. Stanisława Ciołka. Podczas tej uroczystości nie zabrakło wzruszających pieśni oraz opisujących ówczesne realia i przemawiających do wyobraźni tekstów. Bardzo wymownie zabrzmiał fragment z homilii, którą wygłosił w Zakopanem nasz Ojciec Święty Jan Paweł II: „Nie wstydźcie się Krzyża!… Dziękujcie Bogu, że on wrócił do szpitali, szkół… i niech tam pozostanie!”. Przedstawiciele młodzieży złożyli kwiaty i zapalili znicz ku czci poległych i pomordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych, Katyniu, Charkowie i in.

W skupieniu odmówiono modlitwę za pomordowanych, zmarłych nauczycieli, pracowników Szkoły i absolwentów oraz za całą społeczność szkolną.