Turniej Wiedzy Pożarniczej 2024

11 kwietnia 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Olkuszu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami i jednocześnie fundatorami nagród w konkursie byli:

Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu mł. bryg. Piotr Pandel

Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olkuszu reprezentowany przez Prezesa oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Olkuszu druha Grzegorza Ziarno

W konkursie wzięło udział 18 uczestników podzielonych na III grupy wiekowe. W I etapie dzieci zmagały się z pytaniami testowymi, które wyłoniły finalistów etapu powiatowego, na którym każdy z zawodników musiał udzielić odpowiedzi na 5 pytań otwartych.

Poniżej przedstawiamy ranking finalistów Etapu Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2024 roku:

Serdecznie gratulujemy naszym maturzystkom .

I miejsce – Patrycja Cader z kl. 4c

II miejsce – Aleksandra Grabowska z kl. 4c

Obydwie awansowały do etapu wojewódzkiego. Brawo!!!

I grupa wiekowa (klasy I-IV):

1 miejsce – Szymon Pigulak

2 miejsce – Karolina Gajda

3 miejsce – Jan Rogalski

II grupa wiekowa (klasy V-VIII):

1 miejsce – Maja Oleś

2 miejsce – Bartosz Szwajcowski

3 miejsce – Wojciech Gajda

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe):

1 miejsce – Patrycja Cader

2 miejsce – Aleksandra Grabowska

Do etapu wojewódzkiego Turnieju zakwalifikowały się osoby, które zajęły w etapie powiatowym Turnieju pierwsze oraz drugie miejsce, a są to:

I grupa wiekowa – Szymon Pigulak, Karolina Gajda

II grupa wiekowa – Maja Oleś, Bartosz Szwajcowski

III grupa wiekowa – Patrycja Cader, Aleksandra Grabowska

Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy, a wygranym życzymy powodzenia
w reprezentowaniu Naszego powiatu w Etapie Wojewódzkim .