Małopolska Noc Naukowców (2023)

W piątek 29 września uczniowie naszej szkoły z klasy 1a wraz z wychowawca mgr Katarzyną Piętą wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. Gościliśmy na kilku Wydziałach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Naszą wizytę rozpoczęliśmy pokazami chemicznymi, a następnie uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących technologi produkcji

biogazów i biopaliw oraz zagospodarowania odpadami, podczas których uczestnicy wycieczki mogli zaproponować jak z popularnych „śmieci” zrobić na przykład boisko. Wreszcie w kolejnym bloku tematycznym mogliśmy uczestniczyć w laboratorium technologii laserowej i druku 3D oraz rozszerzać przez zabawę naszą wiedzę z zakresu elektrostatyki. Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w McDonald’s.