EuroWeek 2017

W dniach 8-12 marca 2017 roku nasze liceum po raz kolejny uczestniczyło w programie EuroWeek – Szkoła Liderów!

Uczniowie klas 1a1b1c1d oraz 1e spędzili 5 niezapomnianych dni z wolontariuszami z różnych stron świata. Zajęcia, które prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń w języku angielskim, obejmowały 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie” , „Kierowanie”, „Kultury Świata” i „Europa; stosunki międzynarodowe”.

Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym realizowanym we współpracy z przedstawicielami konsulatów, ambasad, parlamentarzystów europejskich oraz przedstawicieli polityki, a założeniem jest dotarcie do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży oraz rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych: kierowania, autoprezentacji oraz pracy w grupie.

Zajęcia prowadzili wolontariusze i szkoleniowcy Europejskiego Forum Młodzieży (EFM), m.in. z TurcjiWłochUgandyŁotwyIndiiFilipinRumuniiPeruMeksykuJaponiiEtiopii i Azerbejdżanu. Pomimo intensywnych zajęć uczniowie nie kryli entuzjazmu, podkreślając wspaniałą atmosferę oraz niepowtarzalną szansę rozwijania umiejętności językowych i już planują udział w kolejnej edycji programu. Uczestnicy mieli możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania kultury i obyczajów krajów wolontariuszy EFM.

Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia EuroWeek – Szkoła Liderów, a nasze liceum Dyplom Szkoły Liderów.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele języka angielskiego: mgr Krystyna Jurga, mgr Katarzyna Chojowska i mgr Ryszard Butkiewicz.

Accessibility Toolbar