EuroWeek 2019 (28.11.- 02.12.2019 Willa Jarzębina Duszniki Zdrój)

Pięć niezwykłych, intensywnych, pełnych egzotyki zajęć w języku angielskim – to kolejne spotkanie 48 uczniów naszego liceum z wolontariuszami pochodzącymi z różnych zakątków świata. Kreatywni, zarażający entuzjazmem studenci z Meksyku, Gwatemali, Birmy, Kolumbii i Stanów Zjednoczonych pomagali przełamywać bariery kulturowe, językowe oraz wyzbywać się stereotypów . Zajęcia obejmujące 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Kultury Świata” oraz „Europa, stosunki międzynarodowe” prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń w języku angielskim. Uczestnicy mieli nie tylko możliwość prowadzenia konwersacji w języku Szekspira, ale również wykazania się pomysłowością i talentem podczas przygotowywania prezentacji grupowych. Nie zabrakło również okazji do wspólnej zabawy i integrowania się podczas wycieczek do Kudowy Zdrój i Kłodzka, oraz wieczornych dyskotek .

Pomimo intensywnych zajęć uczniowie nie kryli entuzjazmu, podkreślając wspaniałą atmosferę oraz niepowtarzalną szansę rozwijania umiejętności językowych i już planują udział w kolejnej edycji projektu.

Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia EuroWeek – Szkoła Liderów, a nasze liceum Dyplom Szkoły Liderów.

Accessibility Toolbar