Międzynarodowy Dzień Teatru – sukces w konkursach teatralnych (III 2017)

Ścisłe umysły wygrywają literackie konkursy

27 marca 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono nagrody zwycięzcom konkursów oraz Statuetki Teatralne, będące podziękowaniem dla osób wspierających rozwój kultury w powiecie olkuskim.

Gala prowadzona była przez prezesa Zarządu Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego Przemysława Kanię, a wśród gości znaleźli się: Lidia Gądek – poseł na Sejm RP, Jan Orkisz – wicestarosta Powiatu Olkuskiego oraz Roman Piaśnik – burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Uczniowie naszego liceum odnieśli wielki sukces w konkursach.
Bardzo miło nam poinformować, że w Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną I miejsce zajęła Justyna Piórko, uczennica klasy IIc. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica klasy Id Oliwia Auguścik, z kolei na trzecim  Aleksandra Kucia z klasy Ia. Wyróżnienie otrzymała Izabela Ryza z klasy 2c.
Małopolskim Konkursie Wiedzy o Teatrze na drugim miejscu ex aequo znaleźli się – Bartłomiej Kiszka uczeń klasy Ia oraz Piotr Wiśniewski z klasy Id. Wyróżnienie otrzymała Weronika Kieres z klasy Id. Dodatkowo nasza szkoła została wyróżniona za wspieranie młodzieży w rozwijaniu swoich artystycznych i literackich talentów. Okazało się, że nasi uczniowie nie tylko dobrze radzą sobie z liczbami, ale równie wspaniale ze słowami. Jest to dla nas bardzo ważne, gdyż obcowanie ze sztuką, wartościowymi spektaklami kształtuje w młodzieży wrażliwość i humanistyczne postawy.
Dyplom odebrała Pani Dyrektor Irena Majda.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Accessibility Toolbar