Europejski Dzień Języków Obcych w I LO (IX 2017)

Granice mojego języka są granicami mojego świata

/Ludwig Wittgenstein/

26 września 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. To święto ma na celu podkreślenie jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

W całej szkole rozwieszono plakaty informujące o tym ważnym wydarzeniu i przedstawiające powiedzenia, przysłowia i idiomy w językach obcych. Uczniowie swoim ubiorem nawiązali do kolorystyki flag innych krajów. Na przewiązce zorganizowano wystawę dotyczącą państw, których języków uczymy w naszej szkole. Można było zapoznać się z literaturą piękną, różnorodnymi słownikami oraz bajkami w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. W tych językach uczniowie mieli również okazję wysłuchać piosenek podczas przerw lekcyjnych.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczniów do poznania historii i kultury innych ludzi, a przede wszystkim, do nauki języków obcych. W przygotowanie uroczystych obchodów włączyli się wszyscy nauczyciele języków obcych pod przewodnictwem mgr Katarzyny Chojowskiej i mgr Bogusławy Wajdzik.

Accessibility Toolbar