Europejski Dzień Języków (IX 2022)

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków (EDJ).

W tym roku uczniowie I LO (z klasy IIc – z rozszerzonym programem nauczania  języka angielskiego) wzięli udział w obchodach tego wydarzenia na Uniwersytecie Śląskim. Zaproszono nas na cykl wykładów, a następnie na warsztaty i lekcje pokazowe przygotowane z okazji tego wydarzenia. Nasi uczniowie wybrali między innymi warsztaty: Podróż językowa po Europie, Krótki kurs gotowania po łacinie, Lekcja hiszpańskiego dla początkujących, Porozmawiajmy jak Brytyjczycy – jak sprawić, by język brzmiał bardziej angielsko.

Przygotowaliśmy też gazetkę przedstawiającą miejsca, które warto zwiedzić w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Motywem przewodnim naszej wystawki były słowa i cytaty zachęcające i motywujące do nauki języków np.: Granice mojego języka są granicami mojego świata, czy Z językami, wszędzie jesteś w domu.