Deprecated: Return type of mtekk\adminKit\setting\setting_base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/loolkusz/www/wp-content/plugins/breadcrumb-navxt/includes/adminKit/setting/class-mtekk_adminkit_setting_base.php on line 66
Warsztaty języka niemieckiego – dni Austrii w I LO (V 2019) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Warsztaty języka niemieckiego – dni Austrii w I LO (V 2019)

17 maja 2019 roku zakończyły się trwające od 13.05. warsztaty językowe z j. niemieckiegodni Austrii, prowadzone przez naszą absolwentkę, panią dr Zofię Krzysztoforską-Weisswasser z Uniwersytetu w Wiedniu. Klasy I i II przez kilka dni miały możliwość poszerzać swoją wiedzę z j. niemieckiego oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na tego pięknego, alpejskiego kraju. Gościliśmy również panią dyrektor Instytutu Austriackiego w Krakowie, panią Agnieszkę Markowską, która wygłosiła krótki wykład na temat austriackiego wariantu j. niemieckiego.

Na zakończenie spotkania zostały wręczone dyplomy i nagrody dla laureatów Konkursu Wiedzy o Austrii, który odbył się 16.05. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

I miejsce : Szymon Matusiak I d
II miejsce : Mateusz Pacia I d
III miejsce : Samuel Sokół I a

Gratulujemy!