Deprecated: Return type of mtekk\adminKit\setting\setting_base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/loolkusz/www/wp-content/plugins/breadcrumb-navxt/includes/adminKit/setting/class-mtekk_adminkit_setting_base.php on line 66
Warsztaty języka niemieckiego (V 2014) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Warsztaty języka niemieckiego (V 2014)

W dniach 12-15 maja 2014 roku odbyły się już po raz drugi w naszej szkole warsztaty językowe z j. niemieckiego prowadzone przez absolwentkę I LO, panią Zofię Krzysztoforską-Weisswasser, mieszkającą od wielu lat w Wiedniu i pracującą na Uniwersytecie Wiedeńskim w Katedrze Translatoryki. Pani dr Zofia przez wiele lat fundowała stypendium językowe w Wiedniu dla dwóch osób natomiast w ubiegłym roku zastąpiła je formą warsztatów językowych, odbywających się w naszej szkole. Ubiegłoroczne warsztaty zakończyły się spotkaniem z Konsulem Generalnym Republiki Austrii w Krakowie.

Również w tym roku pani dr Zofia, we współpracy z nauczycielką j. niemieckiego, mgr Agnieszką Piasny, poprowadziła zajęcia z uczniami klas pierwszych i drugich, zwracając szczególną uwagę na poprawną wymowę w j. niemieckim oraz na wiadomości o muzyce, architekturze i turystyce Austrii. Warsztaty zakończyły się quizem na temat Austrii, w którym kolejne trzy pierwsze miejsca zajęli:
I miejsceMichał Gajowiec (1a)
II miejsce: Tomasz Steckiewicz (1a)
III miejsce: Radosław Rup (1d)
Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez panią dr Zofię Krzysztoforska-Weisswasser oraz przez Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu.

Udział w warsztatach był dla uczniów niepowtarzalną okazją do kontaktu z wykładowcą uniwersyteckim oraz innego spojrzenia na ten piękny alpejski kraj, jakim jest Austria. Kolejne warsztaty językowe z panią dr Zofią Krzysztoforską-Weisswasser już za rok.